Postari din 2017

110 of 33 items

VBS

by admin

Scoala biblica de vacanta are loc la biserica Stanca in perioada 7-9 septembrie. Aventura pe patru roti este povestea din acest an in care vom avem parte de multe surprize, jocuri, premii, distractie, toate pentru a crea o aventura de neuitat pentru cei mici. Evenimentul se adreseaza copiilor intre 4-12 ani.

Serviciu Mesianic

by admin

In acest Shabat (Sambata) 12 August 2017 se tine avodat ha’kodesh (serviciu divin) evreiesc mesianic de la orele 16 (exact) pe str. Orsova Nr.2C condus de catre dl. shaliach David Nagy impreuna cu conducerea comunitatii evreilor mesianici din Romania si echipa de slujire

Rodica Volintiru

by admin

Joi, 27 iulie 2017, de la ora 19:00-21:00, in cadrul serviciul divin o vom avea invitata pe sora Rodica Volintiru care va sustine o conferinta adresa in principal femeilor.

Sfat fratesc

by admin

Duminica 16 Iulie serviciul divin de dimineata ora 10:00 este suspendat, membrii bisericii sunt rugati sa participe la un sfat fratesc in cadrul bisericii. Va multumim pentru intelegere.

Serviciu mesianic

by admin

Vineri 14 iulie incepand cu ora 18:30 are loc un nou serviciu mesianic la biserica Stanca. Va invitam cu drag.